top of page

ENDÜSTRİYEL OTOMASYON

Otomasyon, bir işlemin veya prosedürün asgari insan yardımı ile gerçekleştirildiği teknolojidir. Mekanik, hidrolik, pnomatik, elektrikli, elektronik cihazlar ve bilgisayarlar gibi çeşitli yollarla, genellikle kombinasyon halinde elde edilmiştir. Kontrol karmaşıklığında, basit açma-kapama kontrolden çok değişkenli yüksek seviyeli algoritmalara kadar değişebilir.


Aslında bu bir matematik problemidir. 

Tecrübelerimiz

TUSAM TEKNIK olarak yıllarca sahalardan edindiğimiz tecrübeleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Pano Tasarım -  HMI

Pano Tasarım HMI

Sıralı fonksiyon grafik, öğretim listesi, merdiven diyagramı, fonksiyonel blok diyagramı veya yapılandırılmış metin olarak; şartnamede belirtilen PLC modeline göre programlama dili kullanılmaktadır.
- Proses kontrol cihazları
- Hız kontrol cihazları
- Enkoder,
- Sensör,
- HMI tasarımı,
- Şalt malzeme seçimi gibi birçok kritere sahiptir.

Endüstriyel Soğutma Sistemi

Endüstriyel Soğutma Sistemi

Merkezi Soğutma Sistemleri tek bir merkezden birden fazla soğutulacak alanın kontrol edilmesidir.  Kapalı çevrim olarak çalıştırılan sistemin, enerji yönetimine önem vererek müşterilere özel üretimler yapılmaktadır.

Kümes Hayvanları Gelişim Sistemi

​Kümes Hayvanları Gelişim Sistemi

Proje yürütücülüğünü yaptığımız "Kümes Hayvanları Gelişim Takip Sistemi" KOSGEB Ar-Ge İnovasyon Projesi olarak başarıyla tamamlanmıştır.

Kümes hayvancılığı hakkında edinilen tecrübelerin yanı sıra sensörler, indikatör, otomatik kontrol terazileri gibi bir çok konuda çözümler üretilebilmektedir.

Nesnelerin İnterneti Zwave

​Nesnelerin İnterneti Zwave

Z-Wave, öncelikle akıllı ev ağlarında kullanılan bir kablosuz iletişim protokolüdür ve akıllı cihazların kontrol komutlarını ve verilerini birbirine bağlamasına ve değiştirmesine olanak tanır.
Mesh ağ iletişimi ve mesaj onaylama yoluyla iki yönlü iletişim ile Z-Wave protokolü, güç sorunlarını hafifletmeye yardımcı olur ve ev otomasyonuna düşük maliyetli kablosuz bağlantı sağlar, Wi-Fi'ye daha düşük güçlü bir alternatif ve Bluetooth'a daha uzun menzilli bir alternatif sunar .

Su Yönetim Sistemleri

​Su Yönetim Sistemleri

M2M teknolojisi kullanılarak, geniş alanlara yayılmış olan kuyuların yönetilmesini sağlayabilmekteyiz. Projeyi ilk olarak kontrol, izlenebilirlik olarak planlansa da, hırsızlar için caydırıcı etkisi olduğu daha sonra anlaşılmıştır.
En büyük avantajlarında bir de akıllı enerji yönetimidir. Bu sayede gelecek nesiller için ödevlerimizden birini yerini getirmiş oluyoruz.

Veri Toplama Sistemleri

​Veri Toplama Sistemleri

Farklı haberleşme tekniklerine göre sahadan alınan bilgilerin, yorumlanabilmesi için yazılım firmalarıyla birlikte çalışmalarımız olmuştur.
Tekstil sektöründeki atkı, çözgü ve duruş gibi operasyonel bilgilerin tezgahların randımanı hakkında bilgiler toplandıktan sonra akıllı fabrika mantığıyla izlenebilirliği, performans değerlendirilmesi çok rahat şekilde yapılabilmektedir. Sağlık ve gıda sektöründeki firmalar için veri toplama cihazları tasarlanmıştır.

Motion Kontrol Uygulamaları

​Motion Kontrol Uygulamaları

Çözümlerimiz aşağıdaki konuları kapsamaktadır.

  • Tek eksenli hareket çözümleri

  • Çok eksenli hareket çözümleri

  • CNC uygulamaları

  • Robot kol uygulamaları

Ayrıca Abkant presleri için oransal valf kartı tasarımı yapılmıştır.

İletişime Geçin

Sizinle görüşmek için sabırsızlanıyoruz. Şirketimiz ve sunduğumuz avantajlar hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Adres : Aksu Mah. OMÜ Cad. No:165 Samsun Teknopark Atakum / SAMSUN

Pzt - Cum: 9:00 - 18:00

(+90) 535 862 41 77

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

bottom of page